wtorek, 30 września 2014

* Jak wybrać odpowiedni odcień podkładu *

Dobór odcienia podkładu  idealnie pasującego do naszego odcienia skóry może być niezwykle trudne. Oto, kilka porad, które ułatwią Wam wybór doskonałego podkładu.




1. Określenie tonacji skóry

Nasza skóra, włosy i oczy mogą przyjmować odcienie ciepłe lub chłodne. Dobrze jest znać swój odcień kolorystyczny, po to by odpowiednio dobierać barwy w makijażu .W harmonijnie dobranych barwach nasza skóra będzie .


Tonacje kolorystyczne podkładów, podobnie jak naturalne odcienie naszej skóry możemy podzielić na dwie grupy:

Tonacja Ciepła - podkłady w tonacji ciepłej będą wyglądać promiennie i zdrowo, natomiast źle dobrane sprawią że będziemy wyglądać blado, nieświeżo i staro. Podkłady ten będą zawierały wyraźną domieszkę żółtego pigmentu.

Tonacja Chłodna - podkłady w tej tonacji zawsze mają w sobie wyraźną domieszkę różowego pigmentu.


Często kolor żył na nadgarstku pomaga określić tonację naszej cery. Jeżeli są one niebieskie to odcień naszej cery jest prawdopodobnie chłodny, ma różowy odcień. Zielonkawy odcień żył mają zazwyczaj osoby z ciepłą, bardziej złocistą cerą. Trik ten nie zawsze się sprawdza, są też osoby neutralne, których skóra dobrze wygląda zarówno w podkładach o chłodnej i ciepłej tonacji. Przeważnie jest tak, że osoby o różowym zabarwieniu skóry opalają się, wydobywając czerwonawo-różowy odcień pigmentu w skórze, natomiast te o żółtym zabarwieniu opalają się na brązowo – złoty kolor. Innym sposobem jest przyłożenie (w świetle dziennym) do twarzy kartki papieru lub kawałka materiału w odcieniu żółtym i w różowym. Jeżeli przy którymś z tych odcieni nasza skóra wygląda lepiej, zdrowiej, promienniej – to zagadkę mamy rozwiązaną


2. Wybór idealnego koloru



Najlepszy odcień to taki, która ”znika” na twarzy, czyli idealnie współgra z odcieniem naszej skóry, nie odcina się. Aby to sprawdzić, należy wykonać test kilku odcieni na policzku, a jeszcze lepiej na dolnej linii żuchwy. Wewnętrzna część nadgarstka lub dłoni, wbrew powszechnemu przekonaniu nie są to najlepsze miejsca do testowania podkładów. Dlaczego? Po prostu dlatego, że większość z nas ma nieco inny kolor skóry na twarzy z powodu różnych czynników środowiskowych i genetycznych, które wpływają na naszą skórę.
 


Gdy już nałożymy próbki podkładów na policzek, to należy odczekać chwilę, bo często podkłady lubią się utleniać, a następnie sprawdzić w naturalnym świetle. Jeżeli jesteśmy w drogerii, to warto pożyczyć lusterko i stanąć w pobliżu drzwi lub wyjść na zewnątrz, aby zobaczyć, który podkład wygląda najlepiej w naturalnym świetle.Dlaczego więc testować go na linii żuchwy? dlatego, że jest to linia, która oddziela szyję i twarz! Tak.. kolor którego szukasz ma zrównoważyć różnicę, "połączyć" te dwa kolory razem, dzięki temu, że linia jest prawie niewykrywalna daje nam to naturalny wygląd, bez efektu maski.

Nie wybieramy podkładów ciemniejszych bo to bardzo postarza i tworzy efekt maski. Lepiej już wybrać podkład odrobinę jaśniejszy, zawsze wtedy możemy się poratować bronzerem.


3. Wybór odpowiedniej formuły podkładu.

Przy wyborze podkładu trzeba znać swój typ skóry. Podkłady są formułowane dla tłustej, suchej, dojrzałej, normalnej, wrażliwej skóry. Należy pamiętać, że u większość kobiet rodzaj skóry zmienia wraz ze zmianą pór roku i pogody. W zimie może być przesuszona, a latem może być normalna w kierunku tłustej. Ponadto, wiele kobiet ma skórę mieszaną, co oznacza, że ​​jest tłusta w strefie T i suchą na policzkach.

Jeśli skóra jest tłusta, szukamy takich oznaczeń na opakowaniu, jak "oil-free" "oil-control" czy "matt".

Kobiety z suchą skórą powinny szukać podkładów nawilżających i rozświetlających. Podkłady mineralne sprawdzają się dobrze na wszystkich typach skóry, zwłaszcza na skórze wrażliwej.

2 komentarze:

  1. Genialny tekst. W końcu znalazłam to czego szukałam. Zawsze zastanawiałam się jaki podkład wybrać i teraz już bedę wiedziała. Dziękuję Ci bardzo:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że komuś się przydał :) Pozdrawiam gorąco :))

      Usuń